A megemlékezésen többek között ott volt Áder János köztársasági elnök, Benkő Tibor vezérkari főnök, és vitéz gróf Molnár-Gazsó János a Vitézi Rend főkapitánya, valamint részt vettek még az állami szervek képviselői és a diplomáciai szervezetek tagjai.
Budapesten Kiss Ernő örmény származású honvéd tábornok emléktáblájának koszorúzásán részt vett Vitézi Rend részéről: v.Kékkői Károly hadnagy, v. Marosvári Imre ny. székkapitány, v. lg Mireisz Tibor budapesti székkapitány.
Hatvan városában
a 13 aradi vértanuk emlékművénél megtartott ünnepségen az állami, a
társadalmi szervezetek mellett a Vitézi Rend Heves Megyei
Törzskapitánysága is elhelyezte koszorúját. A koszorút vitéz Szalai
Attila törzskapitány, vitéz Csaba Tamás hadnagy és vitéz Gódor László helyezte el,
rótták le kegyeletüket.
Egerben a Lenkey udvarban köztéri szobrot avattunk Eger szülötte, Lenkey János honvéd tábornok tiszteletére. A szobor Kutasi László szobrászművész gyönyörű alkotása.
Verset mondott Nagy Barbara színművésznő, az ünnepi beszédet Dr. Lisztóczky László irodalomtörténész tartotta meg, majd a Lenkey János Általános Iskola diákjainak hazafias műsora következett és a koszorúzás.
A Vitézi Rend Pest megyei törzsének vitézei, lakóhelyükön emlékeztek meg az aradi vértanúkra. Egy párat kiemelve, Érd, Tököl, Szigetszentmiklós, Zsámbok, Monor, Csömör településeken helyezték el a megemlékezés koszorúit és mécseseit.
A Háromszéki Törzskapitányság Sepsiszentgyörgyön emlékezett a vértanúkra.
A Vitézi Rend Borsod–Abaúj–Zemplén Megyei Törzskapitányság tagjai Miskolcon a Batthyány emléktáblánál rótták le kegyeletüket és helyezték el a koszorút, tisztelegve a méltatlanul kivégzett tizenhárom aradi vértanú előtt.
Október 6.-àn Gyulán is megemlékeztek az aradi vértanúkról. A koszorúzáson részt vett a Magyar Honvédség 5.Bocskai István lövész- dandár hódmezővásárhelyi helyőrség zenekara és díszszakasza, valamint a Vitézi Rend képviselői.
www.vitezirend.com