1930-ban Taksonyban született. Óvó családi környezetben töltötte gyermekkorát, ceruza, papír, sakktábla társaságában. Tanulmányait Nagybányán, Szabadkán és Budapesten végezte, ahol az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen szerzett diplomát.
Ifjúkorában kedves időtöltései közé tartozott még a zongorázás, teniszezés, pingpongozás, úszás, versmondás, olvasás… Már 15 éves korában képeket festett a dunaharaszti kis templom oltárára. Mint középiskolás, az iskola igazgatónőjének ajánlására (Dr. Dénes Jenőné) a Népművészeti és a Háziipari Vállalat modellezőjeként tervezte a bébiruhákat, sok elismeréssel.
Férjével, dr. báró Losonci Miklóssal, nagy szeretettel nevelte két fiát, tanított, igazgatott és szüntelenül rajzolt. A rajz lett az Ő naplója, sok ezer rajzi feljegyzése rögzítette élményeit, s ezek az emlékek váltak festménnyé. 1974-ben az I. Pedagógusok Szakszervezete I. Országos Sakkversenyén első lett egyéniben és csoportban is. Verőczi és Jenei nagymesterek hívták a venezuelai mérkőzésre, de Ő a sakkot meghagyta pihentető időtöltésnek.
A kiállítótermek, műtermek látogatása egyre erősebben ösztönözték rajzolásra, festésre, szemlélődésre, elmélyült munkára. 171 egyéni, 72 csoportos kiállításon vett részt. A Duna Palota is adott már otthont kiállításának. Most ismételten visszavárja egy est erejéig.
Tanulmányúton járt Európa, Ázsia, Afrika országaiban. Fő motívuma a hazai táj, a virágok végtelensége, az évszakok vonulása, az ember és a természet kapcsolata. Montázsokban összegezte az esztétika történelmi vonulatait. Az aszódi, szegedi, szobi múzeumok mellett számos magyar és külföldi gyűjtemény őrzi alkotásait.
George Bush és Bill Clinton, az USA korábbi elnökei meleg hangú sorokban fejezték ki elismerésüket a tulajdonukba került Losonci Lilla-képekkel kapcsolatban.
Számtalan képet adományozott jótékonysági célokra.
A milleniumi ünnepségek keretében sorozatai kerültek bemutatásra az Árpád-korról, a Szabadságharcról, a Magyar Századokról. Ez utóbbi képi anyagán jelenleg is dolgozik.
A
Vitézi Bálra jegyek még kaphatók. Részletek
IDE kattintva.